5 regula, hogy ne kókadj el télen!

A tél hideg, zord, gyorsan sötétedik, nem csak Micimackó, hanem mi is fázunk, és nem csak akkor, ha hull a hó. Legszívesebben estéinket (és nappalainkat is) a kandalló előtt, puha szőnyegen hemperegve töltenénk, bort/forró csokit/teát/satöbbit szürcsölve bambulnánk egyik sorozatot a másik után, sütit/rántott húst/csipszet majszolva. Közben el-elszunnyadva pihennénk ki a semmitevést…

Álmainkban mélyre szívjuk a gyógynövényes tenger illatát…

A fagyos téli éjszakákon, álmainkban, homokos tengerparton sétálunk, lábunkat langy tenger nyaldossa, orrunkban érezzük a roppant víztömeg hihetetlenül aromás gyógynövényillatát, ami nem csoda, mert a valóságban a fejünk alatt a 10 gyógynövénnyel töltött bükkszentkereszti gyógynövényes párna van.

Ébresztő, ne hagyd magad – később sokkal nehezebb lesz formába jönni!

Ha engedsz a csábításnak, és végiglazsálod a telet, lemerülnek a „telepeid” –  tavaszra a vitalitásod olyan lesz, mint egy zanza – összezsugorodott és ijesztő.

Teleld magad egészségesre!

Ha csak egy részét tartod be az alábbiaknak, hidd el, akkor is meg fogod szeretni a telet, ha addig a hátad középére sem kívántad. A téli hosszú szieszta legnagyobb hátulütője a sikertelenség, és az értékes élmények hiánya. Ne foszd meg magad ezektől, meglásd, nagyobb kedvvel és energiával éled át a telet, mint bármikor eddig!

Mozgás – nem kell beledögleni, már egy tempós séta is sport!

Az egyik legnehezebben betartható, egyszersmind a legfontosabb „törvény” – nem csak télen: mozogni, mozogni, mozogni! A legjobb a szabadban, de a négy fal között is jobb, mint sehol. Egyedül vagy társaságban, ahogy neked ideálisabb! Ha a környezetedben nem találsz sporttársat, menj el fitneszterembe! Ott nem csak mozoghatsz, hanem motiválódhatsz is, hiszen itt a legtöbb az egy négyzetméterre jutó mozgásfanatikusok-száma.
Mire jó a mozgás? Hirtelen, ami eszembe jut:

  • Immunrendszer erősítő
  • Erősíti az izmokat, ízületeket
  • Gyulladáscsökkentő
  • Számos anyagcsere katalizátora
  • Serkenti az oxigén- és tápanyagellátást
  • Szerotonint termel, ezáltal oldja a stresszt, segít a depresszió leküzdésében
  • Csökkenti a legtöbb betegség kialakulásának kockázatát, állapotjavító
  • Endorfin termelődik, mely természetes fájdalomcsillapító

Alvás

Nem részletezem: az alvás mennyiségében és minőségében is sarkalatos kérdés. Tudom, télen hamarabb sötétedik, húzza az embert az ágy, de télen se aludj (sokkal) többet, mint más évszakokban: nem vagy te medve! A notórius nemalvóknak mint mindig, természetes alvássegítő termékeket ajánlok, azaz gyógynövényes párna, tea.

Vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek, kofaktorok

A, B-komplex, C, D, E, F, K2 vitamin, vas, cink, réz, króm, magnézium, jód, szelén, folsav, omega és társai.
Nem kérdés, hogy a tél terheli meg leginkább a szervezetünket, ezért nagyon fontos, hogy folyamatosan pótoljuk az olyan vitaminokat, ásványi anyagokat, nyomelemeket, melyeket táplálkozással nem tudunk a szervezetbe elégséges mennyiségben bevinni.
Számtalan természetes vitaminforrás áll rendelkezésedre, itt is fontos a mérték és az egyensúly, hiszen ezeket is túl lehet adagolni!
A szintetikus vitaminokat ajánlott kerülni, hiszen nem tartalmazzák azokat a természetben amúgy társuló „hozzávalókat”, így elsikkad a hatás, ráadásul más tápanyagok hasznosulását is akadályozhatják!

Ételek – távozz tőlem mono- és diszacharid!

Hallgassunk önmagunkra! A szervezet jelez. Ha megkívánunk valamit, az nem biztos hogy azért van, mert torkosak vagyunk. A könyökünkön jön ki, de vigyázzunk a cukorral! A „cukoréhség” ravasz dolog, nehéz ellenállni, de keressünk helyette mást! A cukor nem csak egészségtelen, de a vonalainknak is árt! Persze azért ne vessünk meg olykor egy szelet tortát… Jólesik az!
Káposztafélék, leveles zöldségek, retek, hüvelyesek, édesburgonya, déligyümölcsök, olajos magvak, máj, hal, tojás, és a gyógynövények egyik királynője, a csipkebogyó – jöhetnek!

Szórakozás

Egy jó mozi, traccsparti, kirándulás, túrázás, játék – kell még valami a boldogsághoz?

Érezd jól magad télen is, legyen veled éjjel a gyógynövényes alvópárna!

Forrás: webbeteg.hu